Pretpostavlja se da je prije nekih dvadesetak godina, kada se Hrvatska krvavim ratom pokušavala odvojiti od Jugoslavije, tek tri četvrtine hrvatskih građana žudilo za ulaskom u Europsku Uniju, javlja BBC.
Danas, u momentu samog sjedinjavanja s Europom, broj ljudi koji podržavaju ideju ulaska u EU je otprilike 45%. Britanski mediji se s pravom pitaju zašto je to tako, a odgovore su potražili preko reportera Borisa Pavelića koji je pak po ulicama potražio razmišljanja i odgovore 'malih ljudi'.
'Hrvatski pravni sustav će postati bolji, učinkovitiji i nadamo se... vjerodostojni', kazao je umirovljenik Veljko Jovanović.
Akademkinja Borka Lugarić tvrdi da će se samo tako iskorijeniti sveprisutna korupcija, a i da će se pravni sustav 'normalizirati'. Ona je protiv ulaska svoje zemlje u EU, jer smatra da će to za Hrvatsku biti teret s puno financijskih obveza.
Sandra Švaljek, analitičar sa zagrebačkog Instituta gospodarstva, predviđa 'kreativne destrukcije' u privatnom sektoru nakon što Hrvatska uđe u Europsku uniju. Hrvatska, kaže, već ima teško vrijeme s natjecanjem na tržištu Europske unije.
'Općenito, EU je prejaka konkurencija za hrvatsko gospodarstvo', kaže gđa Švaljek.
BBC piše o kontradiktornosti hrvatskih odnosa sa Bruxellesom, objašnjavajući kako se krvavim ratom ostvarila neovisnost, a sada se ponovo ulazi u nekakvu zajedničku tvorevinu.
Nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Gospari.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Gospari.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Komentari su skriveni prilikom pregleda članka da se sadržaj ne indeksira na Internet tražilicama. Potrebno je izvršiti akciju ( klik na gumb PRIKAŽI KOMENTARE ) kako bi se komentari prikazali.
Komentiraj članak
Potrebna je prijava kako biste komentirali.