Prema ovom istraživanju, u državama s djelimično slobodnim medijima najveći stupanj korupcije u politici je zabilježen u Tanzaniji, gdje 95 posto građana smatra da su njihovi političari veoma korumpirani, piše Al Jazeera Balkans.
Slijede Kenija sa 93, Grčka sa 92, te Nigerija i Uganda sa 91 posto, dok su se u samom svjetskom vrhu našli i Kosovo i BiH sa 90, odnosno 89 posto građana koji vjeruju da je korupcija u političkom životu na vrlo visokoj razini.
Od ostalih država Balkana visok stupanj korupcije među političarima i činovnicima zabilježen je i u Srbiji (84 posto). Slijedi Albanija sa 82 posto, Hrvatska sa 74 posto, Makedonija sa 67 posto i Crna Gora, koja je ujedno od država regije i najbolje rangirana na listi agencije Gallup, gdje 50 posto građana vjeruje da postoji korupcija među političarima.
Visok stupanj korupcije u politici zabilježen je i u Rumunjskoj, gdje 80 posto građana tvrdi da su njihovi političari korumpirani, a 79 posto Mađara smatra da je takva situacija i u njihovoj državi.
U Sloveniji 76, Bugarskoj 75, Slovačkoj 71 i Turskoj 53 posto građana smatra da postoji korupcija u političkom životu u državi.
Od država sa djelomično slobodnim medijima najniži stupanj korupcije u politici zabilježen je u Gruziji - 25 posto, Hong Kongu - 30 posto i u Somaliji - 39 posto.
Nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Gospari.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Gospari.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Komentari su skriveni prilikom pregleda članka da se sadržaj ne indeksira na Internet tražilicama. Potrebno je izvršiti akciju ( klik na gumb PRIKAŽI KOMENTARE ) kako bi se komentari prikazali.
Komentiraj članak
Potrebna je prijava kako biste komentirali.