"Podnaslov ovog dokumenta je ”Prema zdravoj i aktivnoj naciji ponosnoj na sportske uspjehe“, i time smo željeli povezati dvije stvari, jednu na koju smo već izrazito ponosni, a to su uspjesi naših sportaša i činjenicu da je Hrvatska u svjetskom vrhu po postizanju vrhunskih rezultata, a drugo je nešto na što ne možemo biti ponosni, a to je nedovoljna aktivnost opće populacije, što je i svojevrstan javnozdravstveni problem. Ovim dokumentom vodimo brigu o sva tri pojavna oblika sporta - natjecateljskom, sportu u sustavu obrazovanja i sportskoj rekreaciji”, rekao je zamjenik državne tajnice za sport Krešimir Šamija.
Nacionalni program sporta 2019. - 2026. sadrži 6 općih i 19 posebnih ciljeva koji uključuju 63 mjere i 148 aktivnosti kojima će se u razdoblju od 2019. do 2026. godine omogućiti smanjivanje nedostataka u hrvatskom sportu te iskorištavanje pruženih prilika. Hrvatska je velesila gledajući sportske rezultate, no većina njih nastala je iz sveopćeog kaosa. Hrvati se i sve manje bave sportom, a skoro polovica stanovništva pomorske zemlje su neplivači. Središnji državni ured za sport nedavno je za njihovu obuku povukao sredstva iz europskih fondova.
”Ciljevi uključuju rješavanje problema u području financiranja, infrastrukture, stručnih kadrova, skrbi o vrhunskim sportašima i brigu o dual-karijeri te, naravno, onaj dio koji će možda biti i najteže riješiti, problem neaktivnosti nacije. Neke mjere iz ove strategije već provodimo, poput ulaganja u sportsku infrastrukturu, sufinanciranje velikih sportskih manifestacija, financiranje razvoja vrhunskog sporta i ulaganja u lokalni sport, a s donošenjem ove strategije provodit će se još bolje i sustavnije. Dio mjera već je pripremljen i kreću s provođenjem sljedećeg tjedna kao što je na primjer natječaj za subvencioniranje školovanja vrhunskih sportaša kojim skrbimo o dual karijeri sportaša, ali i povećanju broja kvalitetnog stručnog kadra kojega trenutno nedostaje u nekim sportovima”, istaknuo je Šamija.
Više pročitajte OVDJE.
Nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Gospari.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Gospari.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Komentari su skriveni prilikom pregleda članka da se sadržaj ne indeksira na Internet tražilicama. Potrebno je izvršiti akciju ( klik na gumb PRIKAŽI KOMENTARE ) kako bi se komentari prikazali.
Komentiraj članak
Potrebna je prijava kako biste komentirali.