Prije manje od pola godine iz gradske uprave stigla je „vesela vijest“ kako španjolski konzorcij Summum design planira obnoviti 23 ruševna ljetnikovca koje bi pretvorili u hotelski lanac. Među njima je i ljetnikovac Bosdari Škaprlenda u Čajkovićima, čija je cijena na tržištu sada tek 740 tisuća eura. Još uvijek nije do kraja jasno kako je Grad Dubrovnik izgubio taj ljetnikovac koji je imao u vlasništvu. Naime, Grad Dubrovnik i danas nije odgovorio na to pitanje.
Rasprodani ljetnikovciTakođer rasprodani ljetnikovac Giorgi, prodan tajkunu Enveru Moraliću koji je u uskoj vezi s bivšim predsjednikom Mesićem, prodan je za mali iznos, a još uvijek stoji neobnovljen i oštećen. Iako su sve gradske vlasti redom, kao rješenje ljubiteljima ovih vrijednih nekretnina, obećavale davanje stogodišnje koncesije pod vlasništvo Grada, u kojem periodu bi se ljetnikovci obnovili i zasjali u punom sjaju. No, to se nikada nije dogodilo. Dok ova gradska vlast na čelu s Androm Vlahušićem pompozno najavljuje luksuzne hotele u stilu futurističkog mosta koji spaja Revelin i Gradac, ljetnikovci stoje na sramotu svih vladajućih.
Cijene i nisu tako visokeLjetnikovac u Čibači od 900 metara kvadratnih i 450 metara kvadratnih okućnice može se kupiti već za 500 tisuća eura, Bosdari Škaprlenda u Čajkovićima košta tek 740 tisuća eura, ljetnikovac u Prijevoru od 900 metara kvadratnih i 4000 kvadrata zemlje može se kupiti za milijun i šesto tisuća eura. Za usporedbu, villa u Lozici prodaje se za oko 7 milijuna eura, a stan u Gružu milijun i pol.
Vlasnici ovih dubrovačkih zdanja koji se prodaju su stranci iz Švedske i Njemačke, a jedini dubrovački vlasnici su obitelji Kisić, Trbuhović i Vrenko, koji ljetnikovac na Tenturiji nude za milijun i šesto tisuća eura.
„Stranci su prije šest godina kupovali po Pelješcu i Orebiću, danas svoje vlasništvo prodaju za 30 posto manju cijenu, što je pokazatelj kako su cijene generalno pale“, govori Branko Ilić, vlasnik agencije za nekretnine Dubrovnik Marketing i dodaje kako su se momentalno zatvorila vrata tržišta Rusima koji su do prije nekoliko godina bili popularni kupci, a sve je više zainteresiranih Arapa i povratnika iz Južne Argentine ili Čilea.
Nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Gospari.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Gospari.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Komentari su skriveni prilikom pregleda članka da se sadržaj ne indeksira na Internet tražilicama. Potrebno je izvršiti akciju ( klik na gumb PRIKAŽI KOMENTARE ) kako bi se komentari prikazali.
Komentiraj članak
Potrebna je prijava kako biste komentirali.