ZAGREB, 23. veljače 2011. - Veliko Unicefovo istraživanje o stavovima i mišljenjima mladih i djece donijelo je zapanjujuće rezultate.
Na pitanje djeci što ih najviše u životu brine ili plaši, većina ih odgovara da je to upravo škola, ocjene i učenje. To odgovara dvostruko više osmogodišnjaka od onih koji su odgovorili da se najviše boje bolesti ili smrti bližnjih te šest puta više od onih koji se boje mraka.
Suprotno prevladavajućem mišljenju, čak 91 posto mališana od osam i devet godina i 79 posto tinejdžera u dobi od 16 i 17 godina osjeća se dobro ili jako dobro u školi, piše
Jutarnji list. No, kad bi mladi imali mogućnost reći Vladi koje bi tri konkretne stvari trebalo promijeniti u državi, njih 96 posto mijenjalo bi upravo sustav obrazovanja te zapošljavanja.
Svjesni socijalne situacijeMladi su itekako svjesni krize i sve lošijeg obiteljskog materijalnog stanja, jer 96 posto njih svoje pravo da Vladi nalože tri konkretne mjere ne bi iskoristili za traženje lakšeg školskog programa, više slobodnog vremena i mjesta za izlaske, već za uvođenje besplatnih udžbenika, besplatnog prijevoza do škole te ukidanje školarina na fakultetima. Dakako, tražili bi i lakše zapošljavanje te sigurniju budućnost.
"Mladi su jako svjesni socijalne situacije. Solidarni su s roditeljima, koji ih teško školuju, i ukazuju nam da smatraju da im država u tome mora pomoći", kaže Janjić.
Mališani od osam i devet godina, koji su tek na početku školovanja, u školi se osjećaju stvarno dobro - njih 68 posto kaže da im je u školi jako dobro, 23 posto kaže da je dobro, sedam posto školi daje “trojku”, a tek 0,8 posto kaže da im je u školi loše. Još su zadovoljniji svojim odnosom s učiteljicom - njih 98 posto kaže da je vrlo dobra ili odlična.(PortalOko)
Nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Gospari.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Gospari.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Komentari su skriveni prilikom pregleda članka da se sadržaj ne indeksira na Internet tražilicama. Potrebno je izvršiti akciju ( klik na gumb PRIKAŽI KOMENTARE ) kako bi se komentari prikazali.
Komentiraj članak
Potrebna je prijava kako biste komentirali.