Najviše se zabrana, 625, odnosilo na opasnu odjeću i obuću koja je, posebno u slučaju dječjih stvari, prijetila gušenjem i iritacijama kože zbog štetnih kemijskih sastojaka, piše
Novi list.
Slijede igračke, kojih je s tržišta povučeno 488, najviše zbog prijetnje gušenjem malim dijelovima, a treći su najopasniji proizvodi lani bila motorna vozila, na koja se odnosilo 175 obavijesti RAPEX sustava. U četvrtoj kategoriji opasnih neprehrambenih proizvoda nalazilo se 158 potencijalno rizičnih električnih aparata.
Europska unija je jučer, kao prilog statistici o povučenim proizvodima, objavila i rezultate posebnog istraživanja o zaštitnim kacigama na europskom tržištu, bilo da se radi o dječjim kacigama, biciklističkim kacigama općenito, skijaškim, kacigama za jahače i ostalima. Polovica tih kaciga, kaže istraživanje, ne zadovoljava sigurnosne propise, i pada na zadanim parametrima sigurnosti.
Od ukupnog broja zabranjenih i povučenih proizvoda, 58 posto ih je dolazilo iz Kine, a 2009. godine 60 posto. Europsko porijeklo 'krasilo' je 17 posto zabranjenih proizvoda, deset posto je bilo nepoznatog porijekla, a preostala je opasna roba dolazila iz ostalih zemalja.
Nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Gospari.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Gospari.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Komentari su skriveni prilikom pregleda članka da se sadržaj ne indeksira na Internet tražilicama. Potrebno je izvršiti akciju ( klik na gumb PRIKAŽI KOMENTARE ) kako bi se komentari prikazali.
Komentiraj članak
Potrebna je prijava kako biste komentirali.