Najčešće su to predmeti u kojima je riječ o oduzimanju slobode, ratnim zločinima ili stambenim pitanjima, kazala Ksenija Turković, sutkinja iz Hrvatske koja već godinu dana radi na Sudu u Strasbourgu, javlja
RTL.'Često puta to bude duljina trajanja postupka premda u zadnje vrijeme vidimo znatan pad tih slučajeva budući da je Hrvatska donijela sredstvo uz pomoć kojega se te stvari mogu rješavati na domaćoj razini, često bude povreda članka 6 koja se odnosi na pravičnost suđenja ili oduzimanje slobode članak peti', pojasnila je Turković.
Radi bolje učinkovitosti, od Nove godine Sud je postrožio pravila podnošenja tužbi.
'Stranke moraju podnesak podnijeti u roku od 6 mjeseci nakon što je završio posljednji podnesak pred domaćim sudovima, moraju u svojoj državi iscrpiti sva domaća sredstva,moraju proći sve postupke do Ustavnog suda jer državi se mora dati mogućnost da se izjasni u potpunosti o slučaju o kojem se odlučuje', naglasila je Turković.
Hrvatska je prošle godine za izgubljene presude morala platiti više od 336 tisuća eura. Sud u Strasbourgu zbog formalnih nepravilnosti odbacuje više od 96 posto slučajeva.
Nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Gospari.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Gospari.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Komentari su skriveni prilikom pregleda članka da se sadržaj ne indeksira na Internet tražilicama. Potrebno je izvršiti akciju ( klik na gumb PRIKAŽI KOMENTARE ) kako bi se komentari prikazali.
Komentiraj članak
Potrebna je prijava kako biste komentirali.