Iz Indije dolazi oko 9,3 posto neželjene pošte, a iza nje su SAD s 8,3 posto. Na trećem mjestu je Južna Koreja s prilično manjim udjelom, od 5,7 posto. Slijede Indonezija i Rusija, koje dijele četvrto mjesto s 5 posto, a s ljestvice je po prvi puta ispala Velika Britanija. Gledano po kontinentima, najviše spama pristiže iz Azije, čak 46,7 posto, a slijedi Europa s 26,9 posto, prenosi dnevno.hr
Analitičari Sophosa tumače da je razlog zbog kojeg se Indija probila na prvo mjesto porast broja stanovnika koji se koriste internetom. Pretpostavljaju da je sve veći broj računala koja se spajaju na internet ne prati adekvatna razina zaštite, te da čak i pružatelji usluga ne shvaćaju neželjenu poštu dovoljno ozbiljno, piše TechRadar.
- Marketinški spam može biti iritantan zbog svih ponuda pilula sumnjive kvalitete ili savjeta o brzom bogaćenju, no često mogu dovesti i do većih problema koje mogu ugroziti sigurnost osobnih informacija. Novija istraživanja pokazuju da korisnici iz zemalja u razvoju, koji se susreću s internetom po prvi put, ne poduzimaju mjere zaštite protiv štetnog softvera i drugih infekcija koje pretvaranju njihova računala u 'zombije' – pojasnio je Graham Cluley iz Sophosa.
Autori istraživanja su primijetili da u svijetu pada udio marketinških prevara, što pripisuju boljoj informiranosti korisnika, no u porastu su je tzv. phishing preko društvenih mreža, te napadi preko malicioznog softvera
Nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Gospari.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Gospari.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Komentari su skriveni prilikom pregleda članka da se sadržaj ne indeksira na Internet tražilicama. Potrebno je izvršiti akciju ( klik na gumb PRIKAŽI KOMENTARE ) kako bi se komentari prikazali.
Komentiraj članak
Potrebna je prijava kako biste komentirali.