Iako vrući tuševi pružaju trenutačan osjećaj ugode, dugoročno mogu učiniti više štete nego koristi. Stoga, prilagodite temperaturu vode i trajanje tuširanja kako biste sačuvali zdravlje i ljepotu svoje kože.
Vrući tuševi su često način na koji se opuštamo nakon napornog dana, no dugoročno mogu narušiti zdravlje kože. Dermatolozi ističu da pretopla voda uklanja prirodna ulja s kože, što može dovesti do suhoće, iritacije, pa čak i pogoršanja kožnih stanja poput ekcema.
Optimalna temperatura vode trebala bi biti mlaka, između 37 i 38 stupnjeva Celzija. Tuširanje mlakom vodom pomaže očuvanju prirodne zaštitne barijere kože, smanjuje gubitak vlage i sprječava osjećaj zatezanja ili svrbeža.
"Prečesto tuširanje vrućom vodom može ukloniti prirodna ulja s kože, što rezultira suhoćom i osjetljivošću. Najbolje je koristiti mlaku vodu kako bismo očuvali ravnotežu kože." – dr. Emily Stone, dermatologinja i stručnjakinja za njegu kože.
Osim temperature, važno je obratiti pozornost i na trajanje tuširanja. Preporučuje se ograničiti vrijeme provedeno pod tušem na 5 do 10 minuta. Nakon tuširanja, stručnjaci savjetuju nanošenje hidratantne kreme na još vlažnu kožu kako bi se dodatno zadržala vlaga i očuvala elastičnost kože.
Nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Gospari.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Gospari.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Komentari su skriveni prilikom pregleda članka da se sadržaj ne indeksira na Internet tražilicama. Potrebno je izvršiti akciju ( klik na gumb PRIKAŽI KOMENTARE ) kako bi se komentari prikazali.
Komentiraj članak
Potrebna je prijava kako biste komentirali.