Kad su progonili generala Antu Gotovinu jastrebovi Jutarnjeg lista, koji se iz nekih, misterioznih, razloga još uvijek nazivaju novinarima, nisu ga tetošili poput Perkovića, a Gotovina, uz činjenicu da je bio sudionik antifašističkog Domovinskog rata, je bio i nedužan čovjek, za Perkovića, s obzirom kako ga brani dokazani mirotvorac, miroljubivi odvjetnik Anto Nobilo, ne bismo stavili ruku u vatru. Vjerujemo da to ne bi učinilo ni deset posto Hrvata, naravno, nije nam ni na kraj pameti uspoređivati Gotovinu, najveću medijsku i političku žrtvu u Hrvatskoj posljednjih dvadesetak godina, i zloglasnog Jožu Perkovića, bilo bi to svojevrsno svetogrđe, bogohuljenje, iako smo i mi uvjereni, poput odvjetnika Olujića, da je Perković nevin.
Josip Perković je, dakle, u Njemačkoj, u što nas ponovno, po deseti puta nakon što je unatoč strahu od letenja odletio za Njemačku, uvjerava Jutarnji list, zabrinut za sudbinu čovjeka zbog kojeg je aktualni režim, predvođen medijskom, neki će reći mafijom a mi to nećemo tako reći, oligarhijom osramotio Hrvatsku i doveo je do ruba sankcija. Naravno, Njemačka nikada, ili barem to neće biti u doglednoj budućnosti, neće zaboraviti igrokaz koji je priredio tandem Josipović-Milanović glede Perkovića, što je, ako ćemo realno, i pravo. Hrvatska ne može biti talac Zorana Milanovića, niti zarobljenik medijske oligarhije.
Njemačko tužiteljstvo je zatražilo a istražna sutkinja odobrila strogi režim za bivšeg udbaša, čudi se Jutarnji list, dakle, nema TV kamera, nema foto scena s Pantovčaka, posjetitelji čovjeka kojeg se sumnjiči za brutalno ubojstvo mogu vidjeti tek kroz staklo. Stjepan Đureković, brutalno likvidiran u režiji UDB-e te po nalogu jugoslavenske zločinačke organizacije, Komunističke partije, nije imao ni blizu šanse kakve ima Perković. Za razliku od Perkovića njegov šef, što je posebno bizarno u bizarnoj zemlji poput Hrvatske, Mustač, se izvukao. Da je barem miroljubivi Nobilo na vrijeme shvatio da se udbašima u Hrvatskoj najpravednije sudi u Velikoj Gorici. Inače, kada je u pitanju đavolji odvjetnik recimo kako ni njemu nije tako jednostavno doći do svog klijenta u zatvoru, iako, naravno, nije nemoguće, Nobilo želi, a Njemačka obećava, brzo suđenje, optužnica bi trebala biti gotova do ljeta, iako je tužiteljstvo, prema pisanju njemačkih medija, dalo naslutiti da bi optužnica mogla biti podignuta i za tri mjeseca, dakle, već u kasno proljeće.
Perković se, koje li simbolike, nalazi u zatvoru u kojem se nakon Drugog svjetskog rata održalo najpoznatije suđenje u povijesti, govorimo o Nurnbergu i procesu protiv nacista, od kojih je dobar dio završio na vješalima. Perković ne mora strahovati, u međuvremeno je izmišljena električna stolica.