Tih sto i deset dana Antoinetta je gledala kroz prozor svoga doma kako su dolazili skupocjeni automobili, registracijskih oznaka iz svih djelova Hrvatske i susjedne Crne Gore, i obilazili njezin apartman.
Njezina paklena priča započela je drastičnim stagniranjem obrta Domić, najstarijeg obrta u Dubrovniku, tako da je 2001. godine odlučila prenamijeniti obrt i spasiti lošu novčanu obiteljsku situaciju izgradnjom apartmana na Kolorini, na svom posjedu u zaštićenom području kojeg su "investitori" danas potpuno devastirali, iako je posjed iz doba Dubrovačke Republike procijenjen na više stotina tisuća eura.
"Sadašnji obiteljski obrt, bojadisaonica tekstila i odjeće, nije pokrivao troškove života i davanja gradskoj i državnoj upravi“, priča Antonietta, nakon čega se naivno uvukla u trakavicu koja traje već godinama. Nakon niza lihvarskih ugovora na kojima je, tvrdi, njezin potpis krivotvoren i ovjerivan u zagrebačkim bilježničkim uredima, njezin je apartman zaključan i njoj nedostupan.
"Kad nam se dogodila kriza, potražili smo na preporuku pomoć investitora koji bi pomogao da se u sadašnjem prostoru obrta napravi apartman za iznajmljivanje turistima, budući je na dobroj lokaciji“, govori Antonietta. "Nažalost, jedan poznati dubrovačko-zagrebački odvjetnik, kojeg ne želim imenovati, povezao nas je sa Mirom Čalušićem iz Zagreba, te sam povjerovala u dobru suradnju. Nažalost, to je uvlačenje u trakavicu organiziranog kriminala zbog kojeg ne možemo dobiti posjed natrag“, kaže nam Antonietta, koja se već povezala sa "žrtvama" vog lihvara diljem Hrvatske. Kako tvrdi, prema njihovim ispovijedima svi redom su prevareni lihvarskim ugovorima te su im zemlje i kuće oduzete za svega nekoliko tisuća eura.

Nekretninu, koja je u vlasništvu obitelji Domić sto godina, nakon duge bolesti i smrti pokojnog Toma, Antoinettinog supruga, Čalušić je lukavo oteo, priča Antonietta.
"Potpisali smo 2009. ugovor sa Mirom kod javnog bilježnika u Dubrovniku. Dobili smo u omotnici 66 tisuća eura u kunama, iako je u ugovoru pisalo 154 tisuće eura, uz rok od dvije godine otplate. Ako zagusti, mislila sam, prodat će se apartman za poništenje hipoteke na kuću koji imamo koja je procijenjena na 750 tisuća eura“, govori Antoinetta i dodaje kako je u papirima koje je potpisivala podmetnuo ugovor na 350 tisuća eura. Taj ugovor ovjeren je u rujnu 2010. u Zagrebu“, govori Antoinetta.
Naime, Domići su našli kupca za apartman za 250 tisuća eura i našli se u još većim problemima kad su lihvari saznali da bi im dug mogao biti namiren.
"Prepali su se da će izgubiti apartman i dobili smo ugovor kojeg je potpisao Mirov otac, spojili su dva ugovora prema kojima mi moramo vratiti pola milijuna eura, a vidjeli smo da se na Internetu apartman prodaje za 600 tisuća eura“, govori Antoinetta.
Domićima je “voda došla do grla”. Pokrenuli su građansku parnicu. Čalušić novce nije dobio, pa je pismom tražio povrat 320 tisuća eura za poništenje hipoteke, a pismom iz 2011. samo 275 tisuća eura.
U travnju 2012.Domići trebaju platiti “samo” 200 tisuća eura, ali prije nego što su dug stigli vratiti, u apartman upadaju gosti i apartman proglasili svojim.
No, Antoinetta i u ovim godinama ima vremena i živaca za borbu, pa se povezala i sa “žrtvama” lihvarskog oduzimanja posjeda diljem Hrvatske. Iako već u ovim godinama, najavljuje i svojevrstan pokret otpora koji će konačno slomiti trakavicu lopovluka koji trese Hrvatsku.
Azra Hadžić
PortalOko.hr
PortalOko.hr
PortalOko.hr
PortalOko.hr
PortalOko.hr
PortalOko.hr
PortalOko.hr
PortalOko.hr
PortalOko.hr
PortalOko.hr
PortalOko.hr
PortalOko.hr
PortalOko.hr