Raspravljalo se o tome kako u Dubrovniku manjka suradnje, te kako bi svi nešto postigli bez da išta rade. Svaka ideja se minira, umjesto da se podržava i rijetko tko razmišlja o tome što se napravilo, već je glavno pitanje kolika se uzela provizija. Zaključak je isti - potrebno je proširiti ponudu Dubrovnika jer Ljetne igre i Revelin nisu dovoljni. Da bi se to postiglo nužan je trud i upornost.
Na samom početku predavanja postavilo se pitanje je li uopće potrebno predstavljanje Krešimira Macana, s obzirom da ga svi okupljeni znaju, no on je utvrdio da je predstavljanje potrebno uvijek. Jer, iako mislimo da nas svi znaju, to često nije tako - a to vrijedi i za Dubrovnik.
Predavanje nije bilo fokusirano na Dubrovnik sam po sebi, već na ono što bi trebao napraviti. Pritom su navedena dva primjera iz Pule. Prvi je Outlook festival - britanski glazbeni festival koji se održava na lokaciji poluotoka i tvrđave Punta Christo u Štinjanu kraj Pule. On već par godina okuplja na tisuće turista. Kako kaže Macan, radi se o mlađim ljudima koji su prvi put u inozemstvu, pa festival redovito prođe bez incidenata. Englezi su kao organizatori istražili lokaciju, a građani su shvatili koliko im taj festival znači kada su bankomati jedan dan ostali prazni. Takvog turizma nema u gradu, jedino u Revelinu, koji ima relativno mali kapacitet. Trgovine u Puli, kao i kafići počeli su se prilagođavati i stavljati ''welcome Outlook'' plakate. Predavač se zapitao zašto se nitko nije sjetio napraviti Game of thrones kafić u Gradu.
Drugi primjer iz Pule je Ice fever - hokej na ledu koji se održao u Areni, a omogućilo se i klizanje građanima. Uspješnost ovakvog projekta krila se u tome što nitko nije mogao vjerovati da se nešto tako ostvariti, ali i u riziku. To je bio još jedan način da se privuče turiste u Pulu i to izvan sezone.
Predavanje je bilo ispunjeno pitanjima i raspravom u kojoj su najviše sudjelovali Jelka Tepšić, Ivana Medo Bogdanović, Sandra Buratović i Ivan Tanta. Tako se pričalo o tome da živimo od onoga što su ostavili stari, a ne stvaramo novo. Postavilo se pitanje kako bi isplanirali dan turistu koji dođe u grad, s obzirom da su potrebe i interesi turista puno drugačiji od onih prije. Nema više sedmodnevnih putovanja, već putovanja traju tri do četiri dana. Pritom je Macan spomenuo ''kanalizacija turizam'' - činjenicu da se turistima zapravo prodaju samo voda i zahodi i rekao kako bi svi građani zapravo htjeli da oni uplate novce bez toga da dođu, što je nemoguće. /Ivana Smilović/
Ivana Smilović
Ivana Smilović
Ivana Smilović
Ivana Smilović
Ivana Smilović
Gospari.hr
Ivana Smilović
Ivana Smilović
Ivana Smilović
Ivana Smilović
Ivana Smilović
Nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Gospari.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Gospari.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Komentari su skriveni prilikom pregleda članka da se sadržaj ne indeksira na Internet tražilicama. Potrebno je izvršiti akciju ( klik na gumb PRIKAŽI KOMENTARE ) kako bi se komentari prikazali.
Komentiraj članak
Potrebna je prijava kako biste komentirali.