Šporka povijest

Ljevičarska spodoba će danas položiti vijence na grobove onih čije krvnike inače veliča!

Predsjednik Vlade Zoran Milanović položit će sutra vijenac kod masovne grobnice u Teznom pokraj Maribora, a u njegovom društvu bit će predsjednik Sabora Josip Leko, te navodno bivši apologet ustaškog pokreta koji je u međuvremenu postao gorljivi ljevičar, ministar obrane Ante Kotromanović.

Ljevičarska spodoba će danas položiti vijence na grobove onih čije krvnike inače veliča!
Milanović, kako mediji doznaju, neće ići prekosutra u Bleiburg gdje će pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Kolinde Grabar-Kitarović održati središnja komemoracija povodom 70. obljetnice Bleiburške tragedije i Križnih puteva, što je zapravo izvrsna vijest jer je posve izvjesno kako bi ovom apologetu Tita i 'titoizma' tamo vjerojatno bila ugrožena i fizička sigurnost. Ovogodišnju misu zadušnicu za žrtve Križnog puta predvodit će osobno zagrebački nadbiskup Josip Bozanić.

Milanović je u Teznom bio i 2013., kao i četiri godine ranije kada je kao predsjednik SDP-a nakratno posjetio i Bleiburg, što je izazvalo veliku pozornost javnosti. Tada je javnost još uvijek mislila kako se radi o 'normalnom', 'modernom' političaru, koji je spreman p(r)ogledati i narod povesti 'naprijed', no na žalost nada se pokazala uzaludnom, spodoba je ostala debelo u prošlosti, oboružana teškom komunističkom ideologijom, vjerojatno preslikanom od oca Stipe, nekadašnjeg visokog jugoslavenskog komunističkog dužnosnika. U Teznom će Milanović u 9 sati položiti vijenac na groblju Dobrava, kod spomen-obilježja poslijeratnih žrtava komunističkih zločina, dakle položit će vijence na grobove onih čije krvnike inače gorljivo veliča. Zločinački partizanski odredi pobili su samo u šumi Tezno između 15 i 20 tisuća pripadnika hrvatske vojske, najviše civila. Partizanski zlikovci im nisu osigurali niti dostojno vječno počivalište nego su pokopani u tri i pol kilometra dugačak protutenkovski rov kroz šumu, a u travnju 1999. tijekom gradnje autoceste u dijelu jarka dugačkom 70 metara pronađeni su posmrtni ostaci 1179 osoba koji su kasnije položeni u kosturnicu na groblju Dobrava.

'Zanimaju nas jedino žrtve, a one su neprijeporne, to je jedna bolna povijesna činjenica. Prema onome što se zna, ovo je najveća poslijeratna grobnica, tu je pobijeno više tisuća ljudi. To je bio ratni zločin, pobijeni su bez suđenja, a da je i bilo suđenja, velikom su većinom to bili mladi ljudi koji su pripadali drugoj vojsci. Ovo je mjesto na koje trebamo dolaziti', rekao je 2013. premijer Milanović, no to ovu spobodu u zadnje dvije godine nije nimalo omelo da veliča upravo zlikovce i krvnike žrtava na čije će grobove sutra, kao i 2013. godine, položiti vijence.
  • Autor: Gospari.hr
  • Foto: Gospari.hr
  • Objavljen: 14.05.2015 18:20
  • Posljednja izmjena: 15.05.2015 09:52
Šalji dalje:

Nema komentara

Komentiraj članak

Potrebna je prijava kako biste komentirali.