Nakon što su aktivisti SDP-a na Facebooku započeli kapanju protiv Mirka Raškovića, bivšeg agenta Hrvatske države iza neprijateljskih linija, ona se nastavila u tjedniku 'Telegram' koji je objavio dokument najavljen kao dokaz 'da je Karamarko lagao da nije potpisao Raškovićev ratni put'.
Iako zadani naslov u Telegramu nijednom rečenicom nije opravdan u tekstu, Raškovićeva uloga u Kninu je razotkrivena što je izazvalo i 'medijsku odmazdu' srpskih medija.
Da ovakva informacija nije nikako namijenjena medijskom prostoru za portal direktno.hr objasnio je Miroslav Tuđman istaknuvši kako se ovdje radi o korištenju zaštićenih podataka koji ni pod kojim uvjetima ne bi smjeli izaći u javnost.
''To pokazuje da je vladajuća garnitura spremna koristiti se svim nedopustivim sredstvima samo da bi ostala na vlasti '', istaknuo je Tuđman.
Za takve propuste, naglasio je Tuđman, u pristojnim zemljama od predsjednika Vlade ili odnosno odgovornog za instituciju odakle je taj dokument procurio tražila bi se odgovornost u vidu ostavke.
Međutim, u Hrvatskoj je praksa potpuno drugačija. Tuđman se prisjeća prakse koja je započela s bivšim predsjednikom Stjepanom Mesićem koji je otvorio arhive Ureda predsjednika i obavještajnih službi mimo procedure te cijelu godinu dostavljao dokumente Haagu. ''Tadašnja Račanova Vlada nije se usudila poduzeti sankcije već je naknadno legalizirala dokumente. U tom vidu nastavila se ponašati i Milanovićeva vlada'', rekao je Tuđman.
Ne samo što je odavanje državnih tajni protuzakonito, kako je u ranijem razgovoru za portal Direktno.hr objasnio bivši glavni državni odvjetnik Željko Olujić, ono je ugrozilo i Raškovićevu sigurnost kao i sigurnost njegove obitelji. O prijetnjama na koje se požalio i sam Rašković, Tuđman nije htio nagađati. Međutim, istaknuo je kako objavljivanje dokumenata vrhunac pritiska na njega.
''Ovo je i više od prijetnji. Onaj tko je dao te dokumente zapravo diskreditira sve one koji su radili za hrvatsku državu. To je za svaku osudu'', zaključio je Miroslav Tuđman.