Jučer je u prostorijama udruge DEŠA u Lazaretima održan drugi dio edukacije „Unapređenje zaštite žrtava nasilja u obitelji na području DNŽ“, u sklopu projekta „Bez obiteljskog nasilja“ (BON). Cilj edukacije bio je donijeti preporuke i zaključke te moguća rješenja za poboljšanje i unapređenje sustava podrške žrtvama nasilja u obitelji na području naše županije.
Tijekom rasprave su istaknuti zaključci koji se tiču osnivanja lokalne mreže pružatelja usluga za žrtve i svjedoke, te je stavljen naglasak na važnost međusektorske suradnje i specijaliziranih edukacija iz područja rada sa žrtvama nasilja u obitelji.
Ukazano je na važnost podizanja svijesti o prijavi nasilja te rada sa žrtvama nasilja, kao i s počiniteljima. Sudionici su se složili i da su korisnicima potrebni rad i podrška i nakon što se vrate iz sigurnih kuća i skloništa.
Naglašena je važnost savjetodavnog rada s korisnicima te potreba da se više koristi pravo žrtve na pratnju osobe od povjerenja na sudove i druge relevantne institucije.
Zaključeno je i da postoji potreba veće pravne i procesne zaštite žrtava nasilja u obitelji, pogotovo u postupcima koji nisu kazneni.
Projekt je financiran sredstvima Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike, a među izlagačima koji su dijelili iskustva relevantna za područje rada sa žrtvama nasilja u obitelji bili su i DEŠINI projektni partneri Grad Dubrovnik i Udruga za podršku žrtvama i svjedocima, kao i predstavnici Odjela za mentalno zdravlje, Policijske uprave DNŽ te Centra za socijalnu skrb Dubrovnik. Uz njih, prisustvovali su i stručnjaci i stručnjakinje iz drugih institucija i organizacija civilnog društva naše županije: Hrvatski zavod za zapošljavanje, Dubrovačko – neretvanska Županija, Zatvor u Dubrovniku, Caritas Dubrovačke biskupije, Probacijski ured Dubrovnik, Obiteljsko savjetovalište Dubrovačke biskupije, Feniks – Udruga za zaštitu djece, mladih i obitelji.
DEŠA Dubrovnik se zahvaljuje svim sudionicima i izlagačima koji su izdvojili vrijeme kako bi prisustvovali ovoj edukaciji.
Nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Gospari.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Gospari.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Komentari su skriveni prilikom pregleda članka da se sadržaj ne indeksira na Internet tražilicama. Potrebno je izvršiti akciju ( klik na gumb PRIKAŽI KOMENTARE ) kako bi se komentari prikazali.
Komentiraj članak
Potrebna je prijava kako biste komentirali.