Najbliži su nam Malta s 14,4 posto i Cipar s 12,3 posto, a nakon njih slijede Island (osam posto), Grčka (7,5 posto), Bugarska (sedam posto), Estonija (6,8 posto), Slovenija (5,5 posto), dok najniže udjele imaju Rumunjska (0,9 posto), Njemačka (1,1 posto), Velika Britanija (1,6 posto), Nizozemska (1,7 posto), Irska (1,9 posto), te Poljska (2,1 posto).
Uz tu informaciju ide jedna dobra i jedna loša vijest – dobra vijest je da najveći broj analitičara tvrdi da turizam u Hrvatskoj i dalje ima prostora za rast, a loša je da bez rasta i razvoja ostalog dijela ekonomije naša zemlja kao monokulturna privreda ostaje trajno i duboko ranjiva na bilo kakve nevolje koje mogu ugroziti turistički sektor.
Dakle, ako se dogodi neka brodska havarija koja bi uključivala naftno ili neko drugo onečišćenje Jadrana, ako se dogode teroristički napadi na Jadranu ili u blizini naše države, ili bilo koji drugi veći "incident", Hrvatska bi tada, u toj godini, vjerojatno skliznula u recesiju, uz smanjenje broja zaposlenih, potrošnje i pada BDP-a.
Nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Gospari.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Gospari.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Komentari su skriveni prilikom pregleda članka da se sadržaj ne indeksira na Internet tražilicama. Potrebno je izvršiti akciju ( klik na gumb PRIKAŽI KOMENTARE ) kako bi se komentari prikazali.
Komentiraj članak
Potrebna je prijava kako biste komentirali.