Biste li konzumirali piletinu punjenu zabranjenim antibioticima i arsenom, ako ste kojim slučajem pomislili da ne bi, u gadnoj ste zabludi jer ste ju vjerojatno već kušali. Naime, dok jedete sočan batak ili piletinu s vrhnjem zapitajte se zašto je nježna, sočna i privlačnih ružičastih nijansi, riječ je o industrijskoj poljoprivredi.
Konzumacija životinjskih proizvoda kod ljudi nadilazi konzumaciju ove vrste hrane kod bilo koje životinje, a farme godišnje uzgoje preko 9 milijardi pilića. Sistem ide tako da se perjem zaklane životinje prerađuje te se prodaje kao hrana za životinje, a to daje potencijalan put za opetovani ulazak njihove hrane u lanac ljudske prehrane.
Piletina na farmama hrani se neobičnim i uznemirujućim varivom koje kombinira određene pileće dijelove i farmaceutske proizvode. Keeve Nachman, istraživač sa John Hopkins sveučilišta koji je predvodio tim istraćivača u istrazi koja se bavila provjerom podatka koji kaže da su pilići hranjeni antibioticima, a bavili su se i potragom drugih kemikalija u pilećem mesu. Saznanja do kojih su došli su užasavajuća i šokantna.
Testovi su kao sastojak piletine uključivali: fluorkinolone (zabranjene antibiotike), arsen, kofein, antidepresive, antihistaminike, acetaminofen i zeleni čaj. Više od 2,2 milijuna funti roksarsona, životinjske droge bazirane na arsenu rabi se u borbi protiv parazita te podiže stopu rasta kokoški, arsen je međutim samo dio hrane za životinje. Kofein ove životinje održava budnima da bi što više jele i brže postajale pogodnima za klanje, a svrha antidepresiva je da kokoši koje žive stresno imale mekanije meso dok im cetaminofen ublažava bolove, pišu Nezavisne novine.
Nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Gospari.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Gospari.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Komentari su skriveni prilikom pregleda članka da se sadržaj ne indeksira na Internet tražilicama. Potrebno je izvršiti akciju ( klik na gumb PRIKAŽI KOMENTARE ) kako bi se komentari prikazali.
Komentiraj članak
Potrebna je prijava kako biste komentirali.