Zdravlje

ŠOKANTNO: Volite piletinu?! Razmislite još jednom! Industrijski uzgojeno meso punjeno je antibioticima i arsenom

Piletina na farmama hrani se neobičnim i uznemirujućim varivom koje kombinira određene pileće dijelove i farmaceutske proizvode. Keeve Nachman, istraživač sa John Hopkins sveučilišta koji je predvodio tim istraživača u istrazi koja se bavila provjerom podatka koji kaže da su pilići hranjeni antibioticima, a bavili su se i potragom drugih kemikalija u pilećem mesu. Saznanja do kojih su došli su užasavajuća i šokantna.

ŠOKANTNO: Volite piletinu?! Razmislite još jednom! Industrijski uzgojeno meso punjeno je antibioticima i arsenom
Biste li konzumirali piletinu punjenu zabranjenim antibioticima i arsenom, ako ste kojim slučajem pomislili da ne bi, u gadnoj ste zabludi jer ste ju vjerojatno već kušali. Naime, dok jedete sočan batak ili piletinu s vrhnjem zapitajte se zašto je nježna, sočna i privlačnih ružičastih nijansi, riječ je o industrijskoj poljoprivredi.

Konzumacija životinjskih proizvoda kod ljudi nadilazi konzumaciju ove vrste hrane kod bilo koje životinje, a farme godišnje uzgoje preko 9 milijardi pilića. Sistem ide tako da se perjem zaklane životinje prerađuje te se prodaje kao hrana za životinje, a to daje potencijalan put za opetovani ulazak njihove hrane u lanac ljudske prehrane.

Piletina na farmama hrani se neobičnim i uznemirujućim varivom koje kombinira određene pileće dijelove i farmaceutske proizvode. Keeve Nachman, istraživač sa John Hopkins  sveučilišta koji je predvodio tim istraćivača u istrazi koja se bavila provjerom podatka koji kaže da su pilići hranjeni antibioticima, a bavili su se i potragom drugih kemikalija u pilećem mesu. Saznanja do kojih su došli su užasavajuća i šokantna.

Testovi su kao sastojak piletine uključivali: fluorkinolone (zabranjene antibiotike), arsen, kofein, antidepresive, antihistaminike, acetaminofen i zeleni čaj. Više od 2,2 milijuna funti roksarsona, životinjske droge bazirane na arsenu rabi se u borbi protiv parazita te podiže stopu rasta kokoški, arsen je međutim samo dio hrane za životinje. Kofein ove životinje održava budnima da bi što više jele i brže postajale pogodnima za klanje, a svrha antidepresiva je da kokoši koje žive stresno imale mekanije meso dok im cetaminofen ublažava bolove, pišu Nezavisne novine.

  • Autor: dnevno.hr
  • Foto: Ilustracija
  • Objavljen: 11.10.2013 15:03
  • Posljednja izmjena: 11.10.2013 15:02

Nema komentara

Komentiraj članak

Potrebna je prijava kako biste komentirali.