Hrvatska je neslavni rekorder u Europskoj uniji sa čak 70,3 posto mladih koji od punoljetnosti do 34. godine žive s roditeljima. Glavni razlog svakako su astronomske cijene nekretnina pa čak i unajmljivanja, ali tome sigurno kumuje i kultura- dok se sjever Europe nastoji što prije odvojiti od roditeljskog doma i osamostaliti, kod nas je uvriježeno mišljenje kako je takozvani Mediteranski način života topliji i općenito zdraviji upravo zbog čvrstih obiteljskih spona.
Koliko takva statistika odgovara stvarnom stanju, zanimalo je reditovca. " S koliko godina ste otišli od doma i financijski se 'osamostalili'?", postavio je jednostavno pitanje.
Naravno, mnogi su odgovorili polu-ozbiljno. "Takvih na Redditu nema", " Sa 33 godine, sad imam 22", " Otišao od doma jesam, a sad baš da sam se financijski osamostalio…".
"Premlad sam još da se osamostalim. Imam 33 godine. Čim nađem svoj prvi posao odlazim", neki su od komentara, donosi Net.hr.
Bilo je i onih koji su otišli čim su mogli, i koji ističu kako im je to, usprkos svim problemima, bila najbolja odluka. " S18. Hvala bogu na tome, najgore i najbolje razdoblje mog života. Gledam ljude koji su se odselili puno kasnije i teže im je. Kad si mlad si glup i lakše ti je i onda kad se svi frendovi krenu seliti ti si 'mama' koja sve zna i možeš im pomoć u stvarima koje tebi niko nije rekao i slično. Sad sam jako zahvalna na tom iskustvu i mislim da mi je to puno pomoglo kasnije u životu. I što sam mogla biti tu za moje frendove.", komentira reditovka.
" S početkom faksa - 19 godina", komentira jedan, no neki se čude kako je uspio i studirati i sam financirati troškove života. Drugi pak ističe da je počeo raditi, ali da i dalje živi u roditeljskom domu. " 26 godina; još sam doma i finacijski sam "osamostaljen"., piše." Osamostalio sam se financijski s 18, a od doma sam otišao s 23.", piše jedan, a više reditovaca je odgovorio kako su se osamostalili s 22, ne navodeći detalje.
Nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Gospari.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Gospari.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Komentari su skriveni prilikom pregleda članka da se sadržaj ne indeksira na Internet tražilicama. Potrebno je izvršiti akciju ( klik na gumb PRIKAŽI KOMENTARE ) kako bi se komentari prikazali.
Komentiraj članak
Potrebna je prijava kako biste komentirali.