Ovaj put se zna tko je meta njihove istrage. To je 32. godišnja sobarica iz Gvineje, nadimkom Ophelia, udovica sa 15 godišnjom kćerkom koju je brat iz Pariza predstavio medijima kao 'sveticu i puritanku koja je čak nosila i zar'. Da li će i dalje ostati taj image vrlo je teško odgovoriti, jer kada se pokrene moćna mašinerija iskusnih detektiva, neće ostati neotkriven niti jedan trenutak njenog privatnog života i veza koje je imala.
Prvo pitanje na koje se traži odgovor je kojim putevima je Ophelia stigla iz Gvineje u New York. Drugo neizbježno pitanje koje se samo po sebi nameće je kako se zaposlila u Sofitelu, pred kojim je dugi red osoba koje bi bile presertne da zauzmu njeno mjesto. Sigurno će se ispitai i njezin dosje, kao i svi podaci oko maloljetne kćerke, ne bi li se otkrio neki kazneni postupak koji se vodio protiv nje. Istražiteljima će biti interesantna lista osoba sa kojima je išla u krevet i da li je bila plaćena za to. Da li su je mogli ucjenjivati za nešto i tražiti od nje protuusluge. Ovu skupu agenciju zapravo je iznajmila Anna Sinclair, treća po redu supruga Domenique Gastona Andrea Straussa Kahna i to prije nego što je i izišao iz zatvora.
Ta odlučna sitna žena, metalno plavih očiju, u sivom sakou, je sjedila u prvom redu u sudnici kada su iznošeni kompromitirajući detalji seksualnog odnosa njenog supruga sa hotelskom sobaricom. Njen izraz lica se nije promijenio niti jedne sekunde. Nije spuštala pogled , ni glavu kada su je fleševi kamera zaslijepili prilikom izlaska iz Federalnog suda u New Yorku. Iskusna tv novinarka je navikla na kamere oko sebe i zna što znači spustiti glavu.
Šezdesetdvogodišnja Anne Sinclair je čvrsto stala na stranu svog drugog supruga, Dominique Straussa Kahna, i odlučila uzeti sve u svoje ruke, od iznajmljivanja stana u New Yorku, izbora odvjetnika, pa do plaćenih detektiva koji mogu otkriti tko je iza 'namještaljke', jer ona niti jedne sekunde nije povjerovala u navode tužitelja. Normalno i sve troškove pokriva lijepa i bogata nasljednica američkog milijardera Paula Rosenberga, najpoznatijeg trgovca umjetninama 20 stoljeća, koji je bio ekskluzivni agent za Picassa i Matissa. Od svoga djeda je naslijedila dar i ljubav za umjetnine, a od oca lijevičarsku borbenu crtu za pravdu. Njeno prekrasno lice, savršenih crta, je inspiriralo i kipara koji je posudio lik Anne kada je pravio kip Marianne, simbola francuske Republike. Kada je Anne bila zvijezda francuske televizije, vodila program 'Sept sur sept', svi najveći političari su bili njeni gosti u emisiji, od Mitteranda, mladog Nicolas Sarkozya, Gorbačova, Bill Gatesa. Jedino tko nikada nije bio pozvan da sudjeluje u njenom programu je bio ksenofobični ekstremni desničar, Jean Marie Le Pen, koji joj to nikada nije oprostio.
Prilikom jednog od intervjua, 1989 godine, upoznala je tada nepoznatog Domeniqua Straussa Kahna, koji je bio član parlamentarne financijske komisije.
Normalno Domenique se odmah zaljubio u prelijepu i nadasve šarmantnu Anne i odlučio se razvesti u roku od nekoliko mjeseci. Njoj je trebalo nešto više da dobije brakorazvodnu parnicu, tako da su se sljedeće godine vjenčali u najeksluzivnijem kvartu Pariza, XVI arrondissement, uz vrhunske svjedoke i dobitnike Nobelove nagrade, kao što je Elie Wiesel. Domenique i Anne su zasnovali tzv. proširenu obitelj sa šestoro djece iz prethodnih brakova. Ona je u novi brak dovela svoje dvoje djece iz prvog braka sa novinarom Ivanom Levai, a on četvoro iz prethodna dva. Zajedno nemaju djece, ali se svi savršeno slažu. Po pravilu bajki o zlim maćehama, 24. godišnja Camille, najmladja kćerka Domeniqua, bi trebala mrziti ženu zbog koje se njen otac razveo od njene majke, međutim, Camilla je najbolji prijatelj i njena desna ruka. Njih dvije zajedno su dale punu podršku Domnique i ni jednog trenutka ga nisu ostavile samog. Camille je i ključni svjedok obrane jer je ručala istog dana sa ocem u hotelu.
Te dvije žene koje se čvrsto drže ispod ruke, koje prvenstveno veže ljubav prema istom čovjeku, su jedna drugoj davale snage. Kada je mlada Camille bila na granici da brizne u plač, Anne bi je jače zagrlila, dok je djevojka utješno milovala ruku Anne kada su izlazile iz sudnice i susretale stotine novinara.
Iza dobroćudnog osmijeha Anne Sinclair se krije veliki borac, kao što je bio njen otac, koji je bio član otpora za vrijeme okupacije Pariza i kada je iz sigurnosnih razloga promijenio svoje židovsko prezime u Sinclair. Ako je Anna odlučila voditi ovu sudsku parnicu, bit će opasan protivnik jer nije naučila gubiti. Kada je tužila Tf1, francusku televiziju nakon neslaganja oko programa, dobila je parnicu i odštetu od milijun i 860 tisuća eura. To je u svakom slučaju bio sitniš za ženu kao Anne, bogatu nasljednicu, koju je čekalo na računu samo sa djedove strane, iz američkog fonda oko 150 milijuna eura. Ona je sa svojih računa platila i 6 milijuna za izlazak iz zatvora i obranu sa slobode Dominiqua Straussa Kahna. Branila ga je i nakon prvog izvanbračnog skandala sa mađarskom ekonomisticom, ali tada su svi opravdavali Annenu toleranciju njenom ambicijom da postane prva dama Francuske, što bi se vjerojatno i desilo da nije bilo ovog sexy skandala sa hotelskom sobaricom. Ovaj put je jasno da od Jelisejske palače nema ništa. Velika će pobijeda biti ako ne završi u zatvoru i ostane slobodan.
Za Domenique Strauss Kahna je danas Anna ostala jedina nada i sve što ima u životu, tako da nije ni čudno što je napisao da je 'voli više nego išta na svijetu'. Ovaj put je jasno da Anne pomaže svom nevjernom suprugu isključivo iz ljubavi prema nekome sa kim je dijelila dobro i zlo punih 20 godina. Jedino utješno zadovoljstvo i neka vrsta Pirove pobijede može biti kraj istrage detektivske agencije 'Guidepost Solutions', ako uspiju dokazati da se radi o namještaljki. Ali ni to neće oprati reputaciju jednog od najmoćnijih osoba svijeta koji je preko noći postao 'osoba za izbjegavanje' i kojem će biti problem iznajmiti stan u boljem kvartu, jer nitko neće takvog susjeda.