Novinarka Helena Krmpotić dobila je novi zahtjev za očitovanje prije davanja otkaza ugovora o radu od Gorana Radmana, peti po redu.
Želja da je se riješe s HTV-a kao i jasna poruka za njezinoga oca da odustane od svjedočenja u Muenchenu toliko je snažna, da je ovaj put lažirana, kako smo već objavili, i njezina evidencija rada, a sve u želji da je se što prije makne s HTV-a.
Naime, Radman je u zahtjevu za otkaz kojeg je poslao sindikatu, optužio Helenu Krmpotić da je u evidenciju rada za lipanj upisala da je radila u vrijeme blagdana Tijelova, te time ozbiljno oštetila poslodavca.
No, iz evidencije rada koju insider direktno.hr-a ima kopiranu, vidljivo je kako to nije točno - u njoj, naime, nije upisano da je u vrijeme blagdana novinarka bila na radnom mjestu. Dalje joj se stavlja na teret da je u vrijeme blagdana bila na rasporedu dežurstava, iako ni to nije točno, što je također provjerljivo iz rasporeda.
Sasvim je izvjesno kako će Helena Krmpotić dobiti otkaz i to još prije kraja ljeta, a svakako prije rujna kada njezin otac svjedoči na sudu protiv Josipa Perkovića i Zdravka Mustača.
Direktno.hr objavio je prije osam dana pismo novinarke HRT-a koje, ako sadržaj pisma imalo odgovara istini, pokazuje svu narav režima za koji su svi mislili da više ne postoji. Pročitajte niz nevjerojatnih događaja i smicalica kojih se ne bi postidjele niti meksičke i turske serije koje televizije u Hrvatskoj rado prikazuju. Pismo do kojeg smo došli insajderskim kanalima prenosimo u cijelosti:
Poštovani članovi Programskoga Vijeća,obraćam Vam se kao posljednjoj instanci na HRT-u, u nemogućnosti ostvarivanja svojih temeljnih profesionalnih i novinarskih prava u posljednje tri godine. Kao što su neki od Vas upoznati, u razdoblju od tri godine sustavno sam mobbingirana i degradirana kao novinarka i urednica sa 16-godišnjim stažem u kući, od strane brojnih urednika koji su se u posljednjih nekoliko godina izmjenjivali na ključnim mjestima u IMS-u - Sanje Mikleušević Pavić, Tomislava Špoljara, Lamije Alečković, Andreje Arežine Grgičević i Hrvoja Zovka.U svibnju 2013. godine urednica 4. programa HTV-a Sanja Gvozdanović bez obrazloženja me smijenila s mjesta urednice saborske kronike, tjedne emisije pod nazivom "Trg Svetog Marka", koju smo prema postojećem zakonu dužni emitirani na tjednoj osnovi u vremenu trajanja saborskih sjednica. Od tada sam vraćena u matičnu redakciju Unutarnje politike i društva, kojoj pripadam od 1999. godine.Svaki sam tjedan u posljednjih godinu i pol dana predlagala po dvije teme koje bi obrađivala za emisije IMS-a, od kojih niti jedna nije realizirana niti sam jednom dobila odgovor zašto ih ne mogu obraditi. Od 2013. godine nadređeni me urednici sustavno degradiraju šaljući me na minorne i nevažne radne zadatke. Tako me nadređeni urednik Hrvoje Zovko u petak, 3. srpnja poslao na konferenciju za novinare Vilima Ribića bez snimatelja i kamere, a dva tjedna prije toga na dodjelu nagrada Hrvatskog liječničkog zbora, koja nigdje nije emitirana, čak ni kao vijest od 20 sekundi.Uz sve navedeno, šalje me se i da snimam izjave za druge kolege, pa mi onda ti isti uzmu materijal i potpišu sebe kao reportere na mjestu događaja - navodim primjer dočeka Darija Kordića, kada mi kolega Zovko uzima 4 kazete materijala i objavljuje izvještaj za središnji Dnevnik bez da me potpisao kao koautora priloga, a ide se i toliko daleko s ponižavanjem i mogućnošću da mi se izda upozorenje za kršenje radne obveze da se od mene traži da snimim izjave za kolege iz dopisništva za reportaže o kojima ne znam o čemu se rade, tko su sugovornici niti kakva pitanja im trebam postaviti. Podsjećam i na nekoliko snimanja na koja me poslala tadašnja urednica Andreja Arežina Grgičević, koja također nigdje nisu objavljena, ako želite mogu Vam točno navesti o kojim je događajima i snimanjima riječ, kada provjerim u evidenciji radnih naloga.
Posljednji u nizu incidenata koji imam s nadređenima dogodio se na blagdan Tijelova, 4. lipnja, kada nisam bila na rasporedu dežurstava niti imala niti jedan radni zadatak. Rukovoditeljica IMS-a Lamija Alečković prijavljuje me ravnatelju Goranu Radmanu zbog nedolaska na posao, navodeći da sam bila dežurni novinar u redakciji te da sam u evidenciju radnog vremena upisala da sam boravila 8 sati na radnom mjestu na spomenuti blagdan.
Tekst u cijelosti pročitajte
OVDJE.