Ovogodišnji „Welcome to Dubrovnik“ grafički je oblikovao Maro Krile (Studio m&m), tiskala dubrovačka tiskara Alfa2, a objavljen je u 9 tisuća primjeraka. U programu su sudjelovali glumac KMD–a Branimira Vidić Flika s monologom Pometa iz Držićevog Dunda Maroja, te Kvartet Sorkočević koji je izvedbama Sorkočevićevih djela uresio ovu promociju i podsjetio na obljetnicu velikih glazbenika koja se ove godine

Jelka Tepšić
obilježava u Dubrovniku.
Vjerni pratitelj i promicatelj dubrovačke baštine i tradicije - dvojezični magazin TZ grada Dubrovnika "Welcome to Dubrovnik" od ove godine bit će objavljivan jednom godišnje. Unatoč neiscrpnosti tema iz našeg nasljeđa i suvremenosti, obogaćeno izdanje obuhvaćat će najbolje od najboljeg na razini godine, kao i sve značajne obljetnice i slavlja Dubrovnika, njegovih predaka i ljudi koji su zbog svojih dostignuća zaslužili biti ovjekovječeni u njemu.
Upravo je nasljeđe temelj sadržaja i ovog broja "Welcome-a" u kojemu ćete se čitatelji mogu upoznati s manje znanim, a vrijednim pričama zbog kojih je Dubrovnik bio i ostat će jedini hrvatski Grad. Puno je gradova, samo je jedan s velikim početnim slovom. U tom velikom G saželo se čitavo urbano, kulturno, umjetničko, profinjeno biće Dubrovnika. U ovom broju posebna je pažnja usmjerena prema jednom dubrovačkom "fenomenu" koji je ponovno pokazao svoje lice u najljepšem obliku - dobrotvorstvu.
Lijepa dubrovačka tradicija poklanjanja svog nasljeđa za dobrobit šire zajednice kojom se iskazuje ljubav i privrženost Gradu, obogatila je fundus Dubrovačkih muzeja iznimnom zbirkom nakita i namještaja nedavno preminule naše sugrađanke, povjesničarke umjetnosti i konzervatorice Pati Veramenta. Dobrotvorstvom anonimnog donatora obnovljen je Ljetnikovac Kaboga u Rijeci dubrovačkoj, a čitav projekt je povjeren posljednjem potomku ugledne vlastelinske obitelji gosparu Ivu Felneru, dr. kemije, Dubrovčaninu sa švicarskom adresom.
Čitatelji će se ovoga puta moći upoznati sa opusom i značajem glazbenika Antuna i Luka Sorkočevića, te slikara Marka Murata. Dubrovnik je Grad koji je pod nebeskom zaštitom svog parca, Sv. Vlaha kojega slavimo 3. veljače. Kako je svečano tog dana u godini kada ulicama Grada prolazi procesija, s barjacima i svečevim štovateljima, u raznolikim i lijepim narodnim nošnjama okolice, pokazuju naše fotografije.

O tradiciji proizvodnje svilenog konca kojim je izvezen dio prelijepe ženske konavoske nošnje, upoznat ćemo vas kroz priču slikarice Antonie Rusković Radonić koja još uvijek uzgaja dudov svilac i brine o očuvanju posebnog konavoskog veza. U pitoresknu dubrovačku okolicu, Konavle, odvest će Vas i naš put prema iznimnoj građevini, Sokol gradu koji je obnovljen, malo kojega posjetitelja ostavlja ravnodušnim. Prepoznatljivi hrvatski modni dodatak, mušku kravatu, u Dubrovniku uskoro dobiva i svoj Muzej koji će pričati priču o hrvatskim vojnicima i njihovim maramama oko vrata. Pročitajte i priču o vitalnom dubrovačkom hotelskom stogodišnjaku, Hotelu Lapad u kojega se njegovi gosti uvijek vraćaju, kao i o dubrovačkim delicijama koje su se blagovale u određene blagdane.