Bez obzira na zimski period i smanjenu potražnju, kuće na Jadranu i dalje drže cijenu, te su tijekom studenog bile znatno više od onih u brojnim gradovima u unutrašnjosti. Više cijene kuća na mjesečnoj razini zabilježene su tek u gradovima na moru, a Šibenik i Senj bilježe najveći porast.
Lokacija je ključan faktor kod određivanja cijene nekretnina, pa tako, primjerice, na Jadranu cijene rastu proporcionalno s blizinom mora, a kuće su često skuplje i ako barem imaju pogled na more. Tijekom studenog su u gradovima na Jadranu najviše cijene imale one kuće smještene uz obalu, te su nerijetko dosezale i milijunske iznose.
Luksuzne vile, rezidencije, privatni posjedi ili stare kamene kuće na dobrim lokacijama – neke su od vrsta kuća koje su tijekom studenog u brojnim gradovima na Jadranu, pa tako i na području Dubrovnika, imale najviše oglašavane cijene „kvadrata“. Prosječna tražena cijena dubrovačkih kuća na portalu Crozilla.com tijekom studenog je porasla za 1,6 posto, pa se za metar kvadratni u prosjeku tražilo 3663 eura.
Unatoč mjesečnom padu, visoke cijene kuća oglašavanih na portalu Crozilla.com tijekom studenog zabilježene su i u Opatiji i Splitu. Opatija bilježi mjesečni pad od 4 posto, a prosječna tražena cijena „kvadrata“ spustila se na 2348 eura. Splitskim je kućama cijena pala za 2,7 posto, a za jedan se metar kvadratni u prosjeku tražilo 2216 eura.
Prema podacima portala Crozilla.com u Zadru je prosječna tražena cijena porasla za 1,8 posto i popela se na 1746 eura po metru kvadratnom, a jednak se iznos tražio i u Poreču u kojem su se cijene spustile za 2,1 posto.
Među povoljnijima a Jadranu, po pitanju cijena kuća oglašavanih na portalu Crozilla.com, tijekom studenog bili su gradovi poput Rijeke i Senja. Prosječna tražena cijena kuće u Rijeci je na mjesečnoj razini pala za 1,9 posto i iznosila 1191 euro po metru kvadratnom. Senj bilježi mjesečni porast cijena od 2,3 posto, a prosječna tražena cijena „kvadrata“ kuće iznosila je 1210 eura.
Nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Gospari.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Gospari.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Komentari su skriveni prilikom pregleda članka da se sadržaj ne indeksira na Internet tražilicama. Potrebno je izvršiti akciju ( klik na gumb PRIKAŽI KOMENTARE ) kako bi se komentari prikazali.
Komentiraj članak
Potrebna je prijava kako biste komentirali.