Neka su područja posljednjih dana dobila više oborine nego što padne u cijelom svibnju. Krajnji sjever Dalmacije u dobio je najviše oborina u dosadašnjem tijelu svibnja. U Starigradu Paklenici palo je 147 litara oborine po kvadratnom metru. Ne zastaje puno ni Kaštel Gomilica sa 135 litara, a upravo je kaštelansko područje dobilo najviše kiše od jučerašnjeg popodnevnog pljuska, kada je nešto prije 16 sati u istočnom dijelu Kaštela bilo i izraženijih bujica. Najmanje kiše u svibnju palo je u južnoj Dalmaciji, većinom od 20 do 40 litara, što znači da je palo manje kiše od prosjeka.
Do kraja klimatološkog proljeća oborina neće više biti. Ciklona je odmaknula na jugoistok, a gradijent tlaka zraka u srijedu ujutro donio je vjetrovito vrijeme cijelom Jadranu. U Dalmaciji puše umjerena do jaka bura koja ponegdje ima olujne, a u sjevernoj Dalmaciji i orkanske udare. Najjača bura puše na širem masleničkom području, gdje su zabilježeni udari do orkanskih 150 km/h.
Najjači udar bura u naseljenom dijelu Dalmacije izmjeren je u Splitu oko 9 sati i iznosio je 112 km/h. U Šibeniku je bura dosezala 90 km/h, u dubrovačkoj zračnoj luci 65 km/h. Olujnih udara bure preko 100 km/h ima i na makarskom području, a na biokovskom vrhu Sveti Jure temperatura se spustila na prohladna 2 Celzijeva stupnja, piše
crometeo.Dok su oborine posljednjih dana jako dobra vijest za poljoprivrednike, jer kiše ovog proljeća nije bilo i pred nama su ljetni mjeseci, današnja bura nije dobrodošla jer može napraviti određenu štetu na nekim nezaštićenim poljoprivrednim kulturama.
Uz obalu i na otocima temperature zraka su ugodne, oko 20°C, usprkos buri. U Zagori je koji stupanj svježije. Popodne se očekuje slabljenje bure, a na moru će zapuhati tramontana. Bura će u četvrtak dodatno slabiti, a u petak i potpuno prestati.