MOSTAR, 10. siječnja 2011. - Zbog nefunkcionalnosti Zračne luke Mostar, Hrvatska je u proteklih desetak godina profitirala više od 100 milijuna konvertibilnih maraka, oko 50 milijuna eura. Točno toliko sredstava, naime, ostalo bi u kasi zračne luke Mostar da joj je bio omogućen normalan rad.Tvrdi to u izjavi za Dnevni avaz Mladen Tabak, zamjenik predsjednika Sindikata Zračne luke Mostar, koji odgovornim za katastrofalno stanje u ovom državnom poduzeću smatra njegov menadžment i Grad Mostar, 88-postotnog vlasnika.
"Naš prosječni promet iznosi 5.000 putnika na godišnjem nivou. Ove godine imali smo određeni skok, na skoro 15.000 putnika. No, to je i dalje vrlo malo uzme li se u obzir da sarajevski aerodrom ima promet od približno 500.000, a zračne luke u Splitu i Dubrovniku čak i do milijun putnika godišnje. Usporedbe radi, Mostar je prije rata imao godišnji promet od 100.000 putnika", ističe Tabak.
To su nevjerojatne činjenice, smatra Tabak, s obzirom na to da je Mostar udaljen svega tridesetak kilometara od Međugorja, mjesta u koje godišnje dođe skoro milijun posjetitelja. A svi hodočasnici koji dolaze u ovo marijansko svetište slijeću upravo u Split ili u Dubrovnik. Zašto?
- Zračna luka je nefunkcionalna zbog izuzetno visoke cijene goriva od čak 1.960 dolara po toni. Usporedbe radi, u Sarajevu, Splitu i Dubrovniku ta cijena iznosi 700 dolara po toni. Mi imamo privatnog dobavljača goriva, a to je firma "Circle International" iz Međugorja, koja kupuje gorivo od "Energopetrola" i preprodaje ga. No, danas u BiH postoje tri kompanije koje direktno prodaju gorivo, a to su firma "Hifa Group", kompanija "Antunović" i "Energopetrol"", kaže Tabak.(PortalOko.hr/Bljesak.info)
Gospari.hr
Nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Gospari.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Gospari.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Komentari su skriveni prilikom pregleda članka da se sadržaj ne indeksira na Internet tražilicama. Potrebno je izvršiti akciju ( klik na gumb PRIKAŽI KOMENTARE ) kako bi se komentari prikazali.
Komentiraj članak
Potrebna je prijava kako biste komentirali.